Hadköteles férfiak próbáltak Ukrajnából Magyarországra szökni, figyelmeztető lövésekkel állították meg őket
A férfiak fejenként 155 ezer forintnyi hrivnyát fizettek egy embercsempésznek, hogy a zöldhatárra szállítsa őket.
A férfiak fejenként 155 ezer forintnyi hrivnyát fizettek egy embercsempésznek, hogy a zöldhatárra szállítsa őket.
Rétvári Bence szerint a háborút kihasználva egyre többen utaztak direkt Ukrajnába, hogy onnan magukat menekültként kiadva jussanak át a schengeni határon.
Folyamatosan érkeznek a menekültek Ukrajnából, de a háború kirobbanása utáni napokban megérkezett a segítség is a magyar-ukrán határra: karitatív szervezetek és civilek igyekeznek segíteni a legelesettebbeken.
Pénteken a hadra fogható, 18 és 60 év közötti férfiakat már csak akkor engedték át Ukrajnából, ha voltak magyar papírjaik, magyar pecséttel. Sok kárpátaljai magyar értelmetlennek tartja a harcot, és nem akarja, hogy besorozzák. A Deutsche Welle helyszíni riportja a magyar-ukrán határról.
Már csütörtök este is 23 óráig biztosítják a folyamatos határátlépést a Lónya-Harangláb és Barabás-Kaszony települések közötti közúti határátkelőhelyeken.
Csak év eleje óta kétszázzal kevesebb lakója van a községnek. A térségben virágzott a voksturizmus.
Záhonynál csak kocsival lehet jönni, ezt azonban sokan nem tudják megtenni. Segítségből egy van: fuvarosok, akik tízezrekért hozzák át a túloldalon rekedteket.
A Hír TV riportja alapján emeltek kifogást a Nemzeti Választási Bizottságnál, ott nem találtak kivetni valót a dologban.
Autókkal és teherautókkal órákat kell várakozni Záhonynál és két másik határátkelőnél is.
Előreláthatólag csütörtök délután három óráig szünetel a járművek ki- és beléptetése a lónyai magyar-ukrán határállomáson - tájékoztatta a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője az MTI-t.